90 χρόνια
δίνουμε τη λύση
για κάθε ανάγκη
Ποιοι είμαστε
Η εταιρία Ερρίκος Αρώνες ιδρύθηκε το 1927 στην Αθήνα από τον Ερρίκο Αρώνες με αντικείμενο το εμπόριο χαρτιού. Το 1956, και ενώ η εταιρία κατείχε μία σημαντική θέση στο εμπόριο, μετατρέπεται σε Ανώνυμη. Το 1971 η διοίκηση πέρασε στη δεύτερη γενιά, στον Ιάκωβο και τη Ρεγγγίνα Αρώνες, οι οποίοι μέσα στα επόμενα 30 χρόνια οδήγησαν την εταιρία στην κορυφή της ελληνικής αγοράς. Από το 2001, η επόμενη γενιά, η Βεατρίκη και ο Ερρίκος Αρώνες μαζί με την έμπειρη ομάδα συνεργατών τους ανέλαβαν τον μετασχηματισμό της εταιρίας ώστε να ακολουθεί τους συνεχής μετασχηματισμούς της ελληνικής αγοράς στην ανάγκη χαρτιού. Το 2010 ο σύζυγος της Βεατρίκης, Χρήστος Λαράς με την ίδια και την ομάδα συνεργατών τους συνεχίζουν από κοινού τη διαρκλη εξέλιξη της επιχειρήσης με γνώμονα τις σύγχρονες ανάγκες σε κάθε είδους χαρτί.
![2](https://www.aronespaper.com/wp-content/uploads/2021/01/2-1.jpg)
Ο στόχος μας
είναι να συνεζίσουμε να παρέχουμε στους συνεργάτες μας υπηρεσίες υψηλού επιπέδου προσφέροντας τις σωστές λύσεις σε μία συνεχώς μεταβαλλόμενη αγορά και να είμαστε ο ιδανικός συνεργάτης για όλες τις χαρτοβιομηχανίες τις οποίες εκπροσωπούμε.
![](https://arones.gr/wp-content/uploads/2021/01/Kirkniemi-1024x635-2.jpg)
![](https://arones.gr/wp-content/uploads/2021/01/Norske-Skog-Skogn.jpg)
![](https://arones.gr/wp-content/uploads/2021/01/Stab.Rocchetta.jpg)
![](https://arones.gr/wp-content/uploads/2021/01/Stab.Fabriano.jpg)
![](https://arones.gr/wp-content/uploads/2021/01/Kirkniemi-1024x635-1.jpg)
![](https://arones.gr/wp-content/uploads/2021/01/Norske-Skog-Bruck-1024x683-1.jpg)
![](https://arones.gr/wp-content/uploads/2021/01/Avery-Dennison-1.jpg)
![](https://arones.gr/wp-content/uploads/2021/01/GK_aerial-pic_2.jpg)